Przejdź do treści

Wynajem busa na wakacje zagraniczne

Jednym z ulubionych, wakacyjnych kierunków Polaków jest Chorwacja. Co interesujące, najczęściej wybierają oni podróż do Chorwacji własnym środkiem transportu. Tego rodzaju forma podróżowania zyskuje coraz więcej zwolenników – także osób wybierających inne zagraniczne destynacje. Jak pojechać na wakacje zagraniczne samochodem, zapewniając sobie maksimum komfortu, wygody i przede wszystkim: ograniczając koszty? Wynająć busa!

Chorwacja to nie jedyny kierunek samochodowych podróży Polaków – coraz chętniej wybierają oni także Włochy, Rumunię, Czarnogórę, Bułgarię. Dlaczego samochodem? Powodów jest wiele – od niewystarczająco przystosowanej infrastruktury lotniczej niektórych państw, wysokich kosztów biletów lotniczych, po dużo większą swobodę poruszania się na miejscu. Własny środek transportu to możliwość zwiedzania na własną rękę malowniczych destynacji. To także metoda na organizację wakacji własnym sumptem i dotarcia do atrakcyjnych cenowo baz noclegowych. Nie dziwi więc, że tego rodzaju forma podróży zyskuje uznanie nie tylko miłośników aktywnych wakacji, ale także dużych rodzin czy grup przyjaciół.

Wynajem busa na wakacje za granicą – dlaczego warto?

Coraz większą popularnością cieszy się wynajem busa na wakacje zagraniczne. Rozwiązanie to zyskuje wielu amatorów z uwagi na jego praktyczne strony. To nie tylko oszczędność kosztów, wyższy komfort podróży i możliwość swobodnego spakowania bagaży.

Przede wszystkim to wyższy poziom bezpieczeństwa – to możliwość częstszej zmiany kierowców, podróżujących jednym busem, co minimalizuje niebezpieczne oznaki zmęczenia i pewność, co do stanu technicznego samochodu. Wynajmując busa na wakacje zagraniczne, wiążące się z dużym dystansem do pokonania, zyskujesz pewność, że podróżujesz bezpiecznym i sprawdzonym środkiem transportu.

Oferowane przez VIP BUS Polska pojazdy są bieżąco serwisowane w ASO, posiadają pełne pakiety ubezpieczeń oraz Assistance. Są wyposażone w nowe opony, a ich stan techniczny jest weryfikowany regularnie. Dzięki temu wynajem busa to idealna alternatywa dla osób, które marzą o podróży zagranicznej własnym środkiem transportu, ale nie są pewne stanu technicznego swojego samochodu.

Wynajem busa na wakacje zagraniczne – na co zwrócić uwagę?

Pamiętaj, by wypożyczając busa na wakacje zagraniczne zweryfikować jego sprawność oraz posiadany pakiet ubezpieczeń. Sprawdź także czy ma obowiązkowe wyposażenie, jak trójkąt ostrzegawczy, zapasowe koło, gaśnica i apteczka.

Nie zapomnij o dokładnej analizie warunków umowy na wypadek awarii lub niespodziewanej sytuacji drogowej. Dopytaj o to, czy i na jakich warunkach otrzymasz auto zastępcze oraz w jaki sposób możesz wezwać pomoc techniczną. Pamiętaj także o tym, by sprawdzić stan ogumienia wynajmowanego busa. Przede wszystkim jednak dokonaj dokładnych oględzin pojazdu – sporządź protokół i odnotuj wszystkie uszkodzenia, by przy oddawaniu pojazdu nie odpowiadać za ich  wykonanie.

Wakacje zagraniczne busem – ile to kosztuje?

Koszty wynajmu najpopularniejszej wersji busa – 9-osobowego – znajdziesz na stronie: https://vipbuspolska.pl/pojazdy/

Wiele osób obawia się, że wynajem tego rodzaju środka transportu wiąże się z dużymi opłatami i wakacje planowane w ten sposób wyjdą drożej. Nic bardziej mylnego – podróż zagraniczna w dwa samochody osobowe wygeneruje dużo wyższe koszty niż wynajęcie busa i wspólny transport. Nasze busy oferują niskie spalanie, pozwalające na ograniczenie kosztów paliwa. To także współdzielenie kosztów opłat drogowych, jak chociażby winiety, wyższy poziom bezpieczeństwa i komfort podróży. Przede wszystkim to: niezapomniane wrażenia ze wspólnej podróży!