Przejdź do treści

Wynajem busa na wakacje – czy to się opłaca?

Rosnące koszty paliwa oraz galopująca inflacja stały się przyczyną poszukiwania przez Polaków źródeł oszczędności w życiu codziennym. Podobnie ma się sytuacja w zakresie planowanych w najbliższym sezonie wakacji. Szukamy rozwiązań, które pozwolą nam nie rezygnować z letniego wypoczynku, równocześnie ograniczając jego koszty. Jednym z wiodących pomysłów okazuje się… wynajem busa na wakacje.

Wynajem busa na wakacje – co zyskasz?

Wynajem busa to coraz bardziej popularna wśród osób fizycznych opcja zapewnienia sobie transportu na wakacje! Podróżowanie wynajętym busem posiada wiele niezaprzeczalnych zalet, wśród których dominującą jest możliwość ograniczenia kosztów transportu.

To idealnie rozwiązanie zarówno dla osób planujących wakacje w Polsce, jak i poza granicami kraju. Szczególnie dużą popularnością cieszy się wynajem busów 9-osobowych. Dlaczego? Nie tylko nie wymagają one szczególnych uprawnień – wystarczy posiadanie prawa jazdy kat. B – jak i umożliwiają podróżowanie większą grupą – np. w dwie rodziny z dziećmi. I choć wynajem w sposób oczywisty generuje koszty, przeliczając zużycie benzyny dwóch samochodów osobowych w długiej trasie, dodatkowe ubezpieczenia zagraniczne i Assistance, konieczność weryfikacji stanu technicznego samochodów i wykonania napraw przed daleką podróżą, okazuje się być zdecydowanie bardziej opłacalną opcją.

Wynajem busa na wakacje to niskie spalanie, a co za tym idzie ograniczenie kosztów paliwa. To także współdzielenie opłat drogowych, jak winiety czy przeprawy promem oraz pewność, że podróżujesz bezpiecznym, sprawdzonym pod kątem technicznym i kompleksowo ubezpieczonym środkiem transportu. Zyskujesz więc ograniczenie kosztów oraz wyższy poziom bezpieczeństwa podróży.

Wynajem busa na wakacje – dla kogo?

Wynajem busem na wakacje to niezapomniana przygoda! To przede wszystkim rozwiązanie dedykowane dla osób ceniących aktywny wypoczynek i swobodę poruszania się u celu wakacyjnej podróży. Wynajmując busa możesz samodzielnie zwiedzać okolicę i zobaczyć zdecydowanie więcej niż na zorganizowanej wycieczce. To także idealna opcja dla osób planujących wakacyjny trekking lub sportowe aktywności wymagające zabrania dedykowanego sprzętu; dużych rodzin posiadających sporo bagaży; osób planujących objazdową wycieczkę lub chcących poszukiwać tanich noclegów na miejscu.

Busem na wakacje – ile to kosztuje?

Koszty wynajmu busa zależne są od planowanego okresu najmu, czyli czasu, w którym planujemy korzystać z pojazdu. Ceny busów na wynajem oferowanych przez VIP BUS Polska zaczynają się już od 225 zł za dobę przy okresie wynajmu powyżej 30 dni.  W przypadku wypożyczenia busa na 21 dni koszt doby to 230 zł, analogicznie 14 dniowa podróż busem będzie kosztowała Cię 240 zł za dzień, powyżej 7 dni 250 zł, a przy 3 dniach 270 zł. W łatwy sposób możesz więc skalkulować koszty wynajmu busa na wakacje. W przypadku 14 dni zapłacisz: 3360 zł, a 10 dni 2500 zł. Pamiętaj o tym, że wynajmując busa musisz uiścić kaucję, która zostanie Ci zwrócona w całości po oddaniu go bez uszkodzeń.

Zapraszamy na: https://vipbuspolska.pl/pojazdy/, gdzie dokonasz rezerwacji online wybranego przez Ciebie busa, sprawdzisz ceny kaucji oraz dostępność pojazdu w interesującym Cię terminie.