Przejdź do treści

Na co zwrócić uwagę wynajmując busa

Wynajem busa to alternatywa nie tylko dla firm potrzebujących solidnego i pakownego środka transportu, ale także osób prywatnych, ceniących komfort, bezpieczeństwo i wygodę wakacyjnych podróży. Rozwiązanie to z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, bo jak się okazuje, oferuje konkurencyjną cenowo metodę transportu, łączącą także szereg innych walorów. Na co zwrócić uwagę decydując się na wynajem busa? Co zrobić, by mieć pewność, że wybrany środek transportu doprowadzi nas do upragnionego celu bez nieprzewidzianych trudności? Podpowiadamy!

Metoda rezerwacji i sposób odbioru pojazdu


Decydując się na wynajem busa sprawdź, jaką metodę rezerwacji oferuje wybrana przez Ciebie wypożyczalnia. Powinna ona być maksymalnie wygodna i dostosowana do Twoich potrzeb. Idealnym rozwiązaniem jest możliwość zarezerwowania busa online, co znacznie ułatwia i przyspiesza procedurę. To szczególnie ważne w ferworze przedwakacyjnych przygotowań, kiedy oszczędność czasu jest jednym z istotniejszych aspektów. Zwróć uwagę także na to, w jaki sposób będziesz musiał odebrać busa. Czy wypożyczalnia daje możliwość zrobienia tego z dogodnego dla Ciebie miejsca? Czy możesz poprosić o podstawienie busa pod dom, czy konieczny będzie osobisty odbiór z siedziby wypożyczalni? Ten, z pozoru błahy temat, w istotny sposób będzie stanowił o komforcie i wygodzie związanej z organizacją najmu.

Odpowiedni dobór wypożyczalni

Istotne w podejmowaniu decyzji o wynajmie busa powinny być także… rekomendacje klientów wypożyczalni, z usług której chcesz skorzystać. I choć wiadomym jest, że nie są one jedynym źródłem informacji na temat działalności firmy, warto sprawdzić, jak na temat usług wybranego przez Ciebie podmiotu wypowiadają się jego użytkownicy. Przeczytaj komentarze na temat floty oraz standardów obsługi klienta, szczególnie w sytuacjach nagłych i nieprzewidzianych. Pamiętaj o tym, że renomowane wypożyczalnie busów dbają o poziom zadowolenia konsumentów i służą im pomocą w najtrudniejszych okolicznościach, co przekłada się na poczucie bezpieczeństwa Twoje i Twoich bliskich w czasie wspólnej podróży.

Stan techniczny busa

To aspekt kluczowy, który stanowił będzie o przebiegu wyjazdu i przełoży się na jego powodzenie. Co zweryfikować wynajmując busa? Przede wszystkim sprawdź, czy otrzymałeś komplet dokumentów busa oraz sprawdź w nich datę ostatniego przeglądu. Upewnij się, że bus posiada komplet aktualnych badań technicznych oraz jest regularnie serwisowany. Zweryfikuj także dokładnie warunki ubezpieczenia, które obowiązuje na czas wynajmu pojazdu. Dodatkowo, sprawdź ciśnienie w oponach, systemy ABS, EBV oraz wspomaganie nagłego hamowania. Jeśli busem mają podróżować dzieci zweryfikuj czy środek transportu posiada sprawny system isofix. Istotną kwestią jest także poziom paliwa w baku – upewnij się, że otrzymasz busa z pełnym bakiem i z takim samym będziesz musiał go zwrócić. 

Ładowność, wygoda i dodatki

Kwestie techniczne to podstawa zapewniająca bezpieczeństwo uczestnikom podróży. Równie ważne są jednak, aspekty przekładające się na wygodę i standard podróżowania busem. Sprawdź więc, czy pojazd posiada sprawną klimatyzację, która zapewni odpowiednią temperaturę w pojeździe, tempomat, podnoszący poziom komfortu kierowcy oraz kamerę cofania, ułatwiającą parkowanie i wyjazd z miejsc o ograniczonej widoczności. Pamiętaj o tym, że bus to środek transportu, który z założenia ma zapewnić wygodę podróży większej liczbie osób – zweryfikuj jego ładowność, rozstaw foteli, a więc to, czy jesteście w stanie jechać nim nie tylko bezpiecznie, ale i komfortowo.